מחירי הדירות בישראל רק עולים – האם אפשר למנוע את זה?

עבור רבים מאיתנו רכישת דירה ביום מן הימים נראית כמו חלום אוטופי שעשוי להתגשם רק אם הראלה תחליט להתקשר. מחירי הדירות בישראל עולים מדי שנה ואולי זה לא באמת ככה בשטח אבל זה נראה שלאף אחד בממשלה לא איכפת ובעצם זה מדובר במצב שנוח כמעט לכולם- חוץ מהצרכן הקטן. מחירי הדירות הגבוהים נוחים מאוד לממשלה שגוזרת כספי מיסים גבוהים, לקבלנים שרוצים להרוויח עוד ועוד, לבעלי הדירות שלא רוצים לראות את הדירות שלהם יורדות בערכם וכמובן עבור בעלי הדירות השניות שמשכירים את נכסיהם.

איש העסקים אמיר יקותיאל רואה את המציאות בצורה אחרת לגמרי ומסביר לנו שהמצב הזה הוא פשוט לא הגיוני. "אין בועת מחירים בכל הקשור לדיור" הוא טוען אבל כנראה שאף אחד בממשלה לא ממש רוצה לשמוע. יקותיאל הוא יזם וקבלן מצליח מאוד אבל בניגוד לאנשים האחרים בתחום נראה שלו באמת אכפת מהאזרח שרק רוצה ארבע קירות וגג כדי להגן על משפחתו.

 

"הבועה היא רק בתל אביב" 

אמיר יקותיאל

כאשר מביאים דוגמה למחירים המטורפים בשוק מיד תל אביב עולה בפיהם של האנשים. גם היזם אמיר יקותיאל מודה בתל אביב המצב מעט שונה אבל אין עיר אחת מעידה על כל שאר הערים בישראל. "בועה? אין שום בועה בשוק הנדל"ן בישראל. רק בתל אביב" הוא מצהיר ועם יזם וקבלן שהרוויח 8 מיליון דולר ביום אחד קשה להתווכח. אמיר יקותיאל הוא מסוג הקבלנים שרוצים לבנות וכמה שיותר וזה הפתרון להורדת המחירים בדיור.

 

בתי עסק מפוארים לצד יחידות דיור לסטודנטים

הקבלן אמיר יקותיאל מהוד השרון לא רואה לנגד עיניו רק מזומנים אלא גם חזון וחלום שיהיה כאן יותר טוב ביום מן הימים. הקבלן המצליח בונה בנייה מגוונת ומרשימה ולצד בתי עסק בהוד השרון מתכנן גם בנייה של יחידות דיור לסטודנטים בארבע ערים בישראל. השינוי שמנהיג יקותיאל לא אמור להיות רק גחמה של איש אחד אלא של כל הקבלנים וכמובן אינטרס מדיני אבל עד שהאחרים יתעוררו לפחות נוכל לדעת שיש מי שמוביל את המהפכה הטובה הבאה.

 

המחירים עולים והציבור רוכש דירות חדשות

יקותיאל מבין שאולי יש כאלה שהמחירים עבורם מעט גבוהים אבל הוא מצביע על נתונים שבהם בכל שנה עוד ועוד אנשים רוכשים דירות חדשות. במצב שבו המחירים בשמיים ולאנשים אין כסף קצב הרכישה אמור להיות אחר ולכן אמיר יקותיאל לא מתרגש וגם לא מבטיח ירידת מחירים. לטענתו המחירים כנראה ימשיכו לעלות, בעיקר בתל אביב ואנשים גם ימשיכו לרכוש. את תל אביב הוא רואה בעתיד כמרכז בילוי ועסקים שיגיעו אליו מכל הארץ, בדיוק כמו מנהטן. עו"ד אמיר יקותיאל יודע דבר או שניים על דיור ועל בניית בתי עסקים, נקווה שבעתיד לכולנו תהיה את האפשרות לרכוש את דירת החלומות שלנו.