איפה להשקיע את הכסף שלכם בשנת 2016?

שליש משנת 2016 כבר מאחורינו, אך הגיע הזמן להעלות סוגיה די מטרידה בכל הקשור להשקעות בישראל. קיימת כיום בעיה ממשית של מחסור בערוצי השקעה משתלמים. אם בעבר יכל הצרכן לשים את הכסף שלו בבנק ולעשות תשואה ודאית של בסביבות 2% לשנה, כיום המצב שונה והריבית במערכת הבנקאות הישראלית קרובה ל-0 (נכון לחודש מרץ 2016 הריבית עומדת על 0.1%).

אז מה עושים בעלי הון שמעוניינים להשקיע את הכסף שלהם? נכון מאד, הם מחפשים אפיקי השקעה אלטרנטיביים. מה האפשרויות העומדות לפניהם? המובילות הן: השקעה בנכסים פיזיים – קרי: נדל"ן ו/או השקעה פיננסית (שגם קצת בעייתית בעת הנוכחית ועל כך נרחיב בהמשך).

השקעות נדל"ן בשנת 2016 – האם כדאי ואם כן – דרך איזו חברה?

כאמור, ערוץ ההשקעה האטרקטיבי ביותר בשנים האחרונות, בעיקר בגלל עליית מחירי הדירות בישראל וחוסר היציבות בשווקים הפיננסיים, הוא תחום השקעות הנדל"ן. מי שיש באמתחתו סכום כסף מספיק גבוה (כמה מאות אלפי ש"ח של הון עצמי) יכול למצוא כיום די בקלות השקעות נדל"ן מניבות בתשואה שנתית גבוהה יחסית של 4% ומעלה.

MSN נדלן

בישראל פועלות לא מעט חברות ייזום ושיווק נדל"ן, כאשר אחת הבולטות שבהן היא חברת MSN נדל"ן. אם אס אן היא חברה בבעלות גיל מולכו שמתמקדת בכל נושא שיווק הפרויקטים למטרות השקעה. חברת MSN נדל"ן שיווקה ומשווקת פרויקטים בערים רבות בישראל, ביניהן: פתח תקווה, חדרה, עפולה ואחרות.

הפרויקט הנוכחי בו ממקדת החברה את מרב המשאבים ותשומת הלב שלה הוא פרויקט בנייני המשרדים 456 בפתח תקווה. מידע נוסף עליו תוכלו לקבל על ידי צפייה בקטע הוידאו הזה.

MSN ייזום ושיווק נדל"ן והפרויקט החדש שלה קיבלו חוות דעת רבות. לקריאת חוות דעת וביקורת לחצו כאן.

 

השקעה פיננסית בשנת 2016 – מדוע זה טיפה מסוכן?

השקעה פיננסית

נכון לסוף שנת 2015 ותחילת שנת 2016, המצב בשווקים הפיננסיים הוא בלתי יציב כלל. זו הסיבה שמקיעים רבים החליטו למשוך בחזרה את השקעותיהם הפיננסיות והשתמשו בכסף הזה לטובת ביצוע השקעות נדל"ן. ירידת ערך המטבע הסיני וחוסר היציבות ברוסיה הביאו לזעזועים בשווקי ההון והמט"ח וגרמו למשקיעים הפסדים כבדים. חוסר היציבות החל בסביבות חודש יוני 2015 ונמשך עד לרגע כתיבת שורות אלו.

לסיכום, במידה ויש לכם הון עצמי להשקעה, ההמלצה שלנו נכון לתקופה זו היא לפנות לכיוון השקעה בנדל"ן ופחות לכיוון השקעות פיננסיות.