תכנון ועיצוב הבית

משהו בעיצוב הנוכחי של הבית מפריע לכם? זה קורה להרבה אנשים, בעיקר לאלו שיש להם קצת טעם טוב ויודעים מתי הבית צריך שינוי. כל פעם שיש לכם בעיה עם העיצוב של הבית, תמיד אתם יכולים לעשת משהו בקשר לזה, כל מה שאתם צריכים זה לחשוב מה אתם צריכים לשנות ומה הייתם רוצים לשנות ולתכנן הכל. אחרי התכנון יבוא השלב של העבודות.

לדעת מה אתם רוצים, זה הדבר הכי קל, אבל ספק אם אתם יודעים מה אתם והבית שלכם צריך, ולא תמיד יש התאמה בין מה שאתם רוצים לבין מה שאתם צריכים. אתם יכולים, לדוגמא, לפנטז על צוהר בתקרה של חדר השינה שלכם, אבל בשעות הצהריים, כשהשמש למעלה, יהיה לכם מאוד חם ולא נעים בחדר.

עיצוב פנים של בית

כדי שהעבודה הרבה לא תיעשה לחינם, כדאי שתמצאו איש מקצוע שמתמחה בעיצוב פנים שיעזור לכם עם התכנון. מעצבי פנים עם הידע והניסיון יוכלו לומר לכם בדיוק מה יתאים ומה לא, ויתנו פתרונות אחרים, ולא פחות טובים, לשינויים שאתם רוצים לעשות אבל כדאי להימנע מהם.

ויחד עם מעצב פנים מומלץ גם לקרוא לאדריכל, שיבדוק מה צריך לשנות בחלל של הבית, אם בכלל. למשל, האם יש מספיק כיווני אוויר או שאולי יש יותר מדי? האם צריך ואפשר לשנות את האופן שבו החלל מחולק לחדרים? אולי כדאי להוריד קיר כלשהו, לקשט אותו במדבקות קיר מעוצבות, או דווקא להוסיף מחיצה.

אם אתם צריכים מעצב פנים או אדריכל תל אביב היא מקום מצוין להתחיל לחפש בו, גם אם אתם גרים קצת רחוק (עדיף לשלם קצת יותר לבעל מקצוע שיסע מרחק של שעה או שעתיים מאשר לשלם פחות על בעל מקצוע שהעבודה שלו פחות איכותית).

לאורך כל שלב התכנון, אתם מוכרחים לשמור על ראש פתוח. לדעת מה אתם רוצים זה מצוין, אבל אתם חייבים להיות גמישים ולדעת לוותר על רעיון שפשוט מאוד לא מתאים לבית שלכם.

אם אדריכל או מעצב פנים מציעים לכם רעיון כלשהו אבל קשה לכם להחליט לגביו, בקשו מהם להראות לכם הדמיה ממוחשבת. כשתראו את הדברים במו עיניכם, יהיה לכם הרבה יותר קל להחליט. אך זכרו, הדמיות הן לא לגמרי התוצאה הסופית בפועל, בעיקר לא במקרה על בחינת צבעים ומרצפות. הכל תלוי בעבודה הפיזית שיעשו הקבלנים.