יתרונות מזון אורגני לבריאותך

היתרונות הבריאותיים של מזון אורגני שנויים כעת במחלוקת יותר מבעבר. יחד עם אנשים הדורשים לקנות יותר תוספי תזונה טבעיים ומזון אורגני, חוקרים מנסים למצוא את היתרונות והסיכונים של אכילת מזון אורגני.

לפעמים החוקרים אמרו שהיתרונות הבריאותיים של מזון אורגני לא קיימים באמת, כאשר לעומת זאת, במחקרים אחרים נמצאו דווקא יתרונות רבים. על ידי מחקר של מזונות אורגניים, אדם יכול למצוא את הסיפור האמיתי על היתרונות הבריאותיים של מזון אורגני.

מזון אורגני

לפי המחקר על מזון אורגני שבוצע על ידי הניו יורק טיימס בשנת 2003, הדיווח שלהם היה ש"עדויות ראשוניות אחרונות מראות שרמות של מספר רכיבים תזונתיים, במיוחד ויטמין C, מספר מינרלים ומספר פוליפנולים – נוגדי חימצון המצויים באופן טבעי שיכולים לעזור בחיזוק המערכת החיסונית – גבוהות יותר ביבולים שגודלו בצורה אורגנית".

הערה זו לבדה מחזקת יתרונות בריאותיים במזון שאדם יכול להפיק על ידי אכילת מזון אורגני טרי.

מחוץ לגידול אורגני, חקלאים רבים, על מנת שצמחיהם יצמחו לממדים גדולים יותר ויהפכו למניבים יותר, מוסיפים קוטלי מזיקים ורעלים. היתרונות הבריאותיים באוכל אורגני נובעים מאי-הימצאותם של רעלים וקוטלי מזיקים אלה.

קוטלי מזיקים נקשרו להפיכת אנשים לחולים, ועלולים לגרום לאדם להימנע מירקות טריים שנחוצים לתפריט כולל ובריא. רעלים בגוף עלולים לגרום בעיות כמו כאבי ראש ורעד.

מאחר שהיתרונות של מזון אורגני יכולים להקטין את הסיכון של "יתרונות" לא רצויים אלה, מזון טבעי ואורגני צריך בהחלט להילקח בחשבון כאשר בוחרים מזונות.

אחד היתרונות הבריאותיים במזון, קיים במיוחד כאשר לא משתמשים בתוספים המלאכותיים שנמצאים כמעט בכל המזונות. ייצור מזון אורגני אוסר את השימוש בתוספי מזון מלאכותיים כמו חומרים משמרים, ממתיקים מלאכותיים ושומן מוקשה (שעבר תהליך בו הוסיפו לו אטומי מימן).

דבר זה מצוין לכל האנשים אבל במיוחד לילדים. ככל שילדים יהיו חשופים פחות לממתיקים מלאכותיים, כך זה יהיה יותר טוב, לפי דעת רוב הרופאים.

היתרונות הבריאותיים של מזון אורגני רבים מאוד. ויכוחים ניטשים על איזה יתרונות במדויק יכול מזון שגודל בצורה אורגנית לתת לציבור. יש כמה שטוענים שהרמות התזונתיות גבוהות יותר, אחרים טוענים שהן אותו הדבר.

אבל דבר אחד בטוח. מזון שגודל בצורה אורגני מציע מעט עד לגמרי לא חומרי הדברה, וזה יכול לעזור לכל אחד להיות בריא יותר. לא חשוב אם המחקרים צודקים בקושרם מכאובים מסוימים לחומרי הדברה או לא, אפילו ילדים יכולים להפיק תועלת מיתרונות בריאותיים כאלה שבמזון.

בגלל היעדר מרכיבים מלאכותיים, ילדים יכולים להיות בריאים יותר ומאושרים יותר. עובדה זו לבדה מספיקה לגרום לכל אחד להתחיל ליהנות ממזון אורגני טרי.